Staff List

Head Teacher 

Mrs Sevda Korbay BA (Hons) MA QTS

Acting Deputy Head Teachers 

Miss Aileen Reidy Mont Dip Ed Nursery and Primary, BEd (Hons), SPLD Diploma

Ms Marie Lenaerts BA (Hons), MA, QTS,  Level 5 Diploma SPLD, Level 7 SPLD Assessor – Inclusion Co-ordinator

Senior Leadership Team

Ms Caroline Furneaux BA (Hons) QTS 

Mrs Fiona Tighe Mont Dip Ed, BA (Hons), MA QTS 

Mrs Conti Moll BEd (Hons), Mont Dip Ed, QTS

 

Nursery

Miss A Reidy Mont Dip Ed Nursery and Primary, BEd (Hons), SPLD Diploma  Head of Nursery, Form Teacher 
Mrs Michaela Kelly Mont Dip Ed, BA (Hons) QTS Form Teacher
Mrs Christine Turner BSc (Hons) PGCE Form Teacher
Miss Annie Sakellariou BA QTS Form Teacher
Mrs Patsy Baker NVQ Level 3 Nursery Nurse
Miss Gulcan Sevenal CACHE Level 3 Nursery Nurse
Miss Susan Barry CACHE Level 3 Nursery Nurse
Miss Brooke Goodwin CACHE Level 3 Teaching Assistant

Junior School

Mrs Fiona Tighe Mont Dip Ed, BA (Hons), MA QTS  Designated Safeguarding Lead, Form Teacher Year 6, Mathematics
Ms Caroline Furneaux BA (Hons) QTS  Director of Studies, Form Teacher Year 6, English
Mrs Pauline Moisy BA (Hons) QTS Form Teacher Year 5, French & MFL Co-ordinator
Mrs Claire Roper MA (Hons) PGCE Form Teacher Year 5, English Co-ordinator
Miss Charlotte Dewar BA (Hons) PGCE Form Teacher Year 4,  Head of Art, Design & Technology Co-ordinator
Mr David Gorry MA BSc (Hons) Form Teacher Year 4, Humanities Co-ordinator, RE
Ms Gordana Dainow BA (Hons) PGCE Form Teacher Year 3, Mathematics Co-ordinator
Miss Sorella LeVar, BMus (Hons) PGCE Form Teacher Year 3, English Teacher
Mrs Samara Lennox BA, QTS, Teaching – MA  Form Teacher, Year 3, Maths Teacher
Mrs Conti Moll BEd (Hons), Mont Dip Ed, QTS Form Teacher Year 2, After School Club Manager, Health & Safety Adviser
Mrs June Bloomfield BEd (Hons) Mont Dip Ed, QTS Form Teacher 2, Deputy After School Club Manager
Miss Amy Nicoll BA (Hons) GTP Form Teacher Year 2
Miss Melis Duru BSc (Hons) QTS Form Teacher Year 1
Miss Sarah Chambers Grad Dip Tchg (Primary) BCOM Form Teacher Year 1
Miss Natalie Hallworth BSc (Hons) PGCE Primary Form Teacher Year 1
Miss Clementine Lagarde BA (Hons) PGCE Form Teacher Reception
Miss Meyrem Korbay BA (Hons) QTS Form Teacher Reception
Miss Nuray Pinarbasi BA (Hons) Trainee Teacher
Mrs Mary Savva BSc, MSc, PGCE Form Teacher Reception
Mr Robbie MacKinnon BEd Music (Hons) Head of Music
Mr Mohammed Islam BSc (Hons) PGCE Science MSc  Head of Science,  Science Teacher & Co-ordinator
Ms J Veitch BA (Hons) PGCE Level 5 Diploma SPLD Head of Pastoral Care, Teacher, Learning Support
Mr Tendai Huntley Bachelor of Education (Hons) Degree in Secondary Physical Education QTS Head of PE
Miss Aimee Hartstonge BPhEd, Grad Dip Tchg (Primary) Head of Girls’ Games and PE Teacher 
Mr Taner Baycanli BSc (Hons) PE & Games Teacher, Head of Football and Minibus Driver 
Miss Sammi Wood BEd Primary Education PE Teaching Assistant and Minibus Chaperone 
Mr Chris Morrant BSc QTS Digital Learning Co-ordinator
Mrs Louise Gately Librarian
Miss L Tsatsaros History of Art BA (Hons), Fine Arts Foundation Diploma Associate Teacher of Design
Mrs Sylvia Adebibe CACHE Level 3  Teaching Assistant
Ms Brinda Ballah LLB (Hons) NVQ Level 3 Teaching Assistant and Minibus Driver 
Mr Kelvin Boadu Level 3 Sport & Exercise, Science Diploma Teaching Assistant 
Miss Kelly Darby NVQ Level 3, QCF Level 5 Diploma Teaching Assistant 
Mr Robert Dowling Level 2 Support Teaching and Learning SEN Teaching Assistant 
Miss Jessica Furneaux BA (Hons) HDip (Level 5) Teaching Assistant
Ms Amy Goodwin Teaching Assistant 
Ms Liliana Hayman BDES (Hons) Teaching Assistant
Mrs Gaynor Howe TA Dip Teaching Assistant
Ms Jenieve Knowles Teaching Assistant 
Miss Amber Rismay BA (Hons) Teaching Assistant
Miss Jade Rismay BA (Hons) Teaching Assistant
Miss Sharon Yeomans CACHE Level 3 Teaching Assistant and Minibus Chaperone 
Miss Ellie-Mae Barnaby CACHE Level 3 Teaching Assistant
Miss Juliette Moisy BA Art and Design Teaching Assistant
Miss Maha Nazir Teaching Assistant 
Mr Ismael Nechat Level 3 Education Studies Teaching Assistant
Miss Rosie Bhatia BA Education & Childhood Studies Teaching Assistant
Mr Akhil Saj SEN Teaching Assistant and Minibus Chaperone
Miss Alicia Sanchez BA Education QTS Teaching Assistant
Miss Hannah Smith BA (Hons) Dance Teaching Assistant
Miss Arabella Stephenson-Witchell Teaching Assistant
Miss Clara Velasco Tejedor BA (Hons) Physical Education QTS Teaching Assistant and Minibus Chaperone 

Administrative Staff

Mrs Tracey Sewell Bursar & Clerk to the Governors
Ms Corinne Diable Deputy Bursar
Ms Paula Armstrong Admissions and Marketing Manager
Ms Sue Jeffs Office Manager
Miss Emma Courtney Finance Administrator, Minibus and Clubs Administrator
Support Staff
Miss Freya Williams BSc (Hons) School  Nurse
Mr Paul Frary ICT Technician -ITSB
Mr Yuksel Deliktas Chef Manager (Holroyd Howe)
Mrs Julie Sammut Lunch Hall Assistant
Mrs Linda McLaughlin Lunch Hall Assistant and Minibus Driver
Ms Susan Robertson Lunch Hall Assistant
Mr Bennett Augustine Minibus Driver
Mrs Diane Elstone Minibus Chaperone
Miss Kathy Eustace Minibus Chaperone
Miss Kathy Eustace Minibus Chaperone
Mr Peter Holicek (Holroyd Howe) and Minibus Chaperone
Ms Kelly Walton Minibus Chaperone
Premises Staff 
Mr Lee Jenkins Premises Manager
Mr Danny Fellows Assistant Premises Manager
Miss Grace Salmon Premises Assistant
Mr William Hellis Security and Minibus Driver

Visiting Teachers

Mr Anthony Ottley Gymnastics and Trampoline
Ms Sade Ottley Gymnastics and Trampoline
Ms Mariana Lorenzano Dance – Trinity Laban Conservatoire of Music and Dance – Goldsmiths College
Miss Linh Le BSc (Hons) Speech & Language Therapy Specialist Speech & Language Therapist – London Speech Therapy
Mr John Hennessey BSc (Hons) Occupational Therapy, PGDip Cognitive Behaviour Therapy Occupational Therapist
Ms Hazel Brooks MA P Cert Violin/Viola
Ms Norah O’Leary BAperf MMus (Hons) Cello
Mr Grant Dowse BMus (Hons) Guitar, Ukulele
Mrs Chrissie Ranson-Thompson BMus (Hons) Brass
Mrs Rachel Falaise BMus (Hons) MA Vocal Performance Singing
Mr Thom Hosken  BMus (Hons) MA Woodwind/Orchestra
Mr Sam Jesson  BMus (Hons) Drums
Ms Helen Nicholas MMus, BMus(Hons), LRAM, DipABRSM Piano
Mr Oliver Payne BMus (Hons) Piano
Mr James Buckham MMus (Hons) Dip ABRSM Piano
Mr James Green BMus (Hons) Orchestral Percussion, Piano
Mr August Jakobsen BA (Hons) Music Performance Jazz Music Technology (M:Tech)
Miss Charlotte W-Green MA (Hons) London Academy of Music and Dramatic Art (LAMDA) Teacher